PRP ile Gençleştirme Tabir Edilen Yumurtalık Aktivasyonu Nedir?

PRP, yaygın olarak ortopedi ve spor hekimliğinde, tendinit, artrit, burkulma ve bağlarda yırtılma gibi kas-iskelet sistemi hastalıklarında doğal iyileşmenin teşvik edilmesi yoluyla ağrıyı azaltmak için kullanılır. Kısırlık tedavisinde de yumurtalık gençleştirme ve rahim iç zarı problemlerinin tedavisi de dahil çok farklı amaçlarla kullanılmaktadır.

PRP (platelet açısından zengin plazma) kadınlarda tedaviye iyi cevap vermeyen yumurtalıkları canlandırma, gençleştirme etkisi için yeni bir uygulamadı.

PRP hastanın 150 mililitre kendi kanından elde edilen trombosit ve büyüme faktörleri içeren bir konsantrasyonundur, plazmadan saflaştırılarak elde edilir ve tamamen doğal bir üründür.

Yumurtalık aktivasyonu işlemi, hazırlanan PRP’nin yumurtalıklara narkoz altında direk enjekte edilmesiyle yapılır.

PRP ile yumurtalık Gençleştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

PRP ile Yumurtalık Aktivasyon (Gençleştirme) Süreci 2 adımda gerçekleştirilir.

Yumurtalık Aktivasyonu (Gençleştirme) için Adaylar Kimlerdir?

Yumurtalık gençleştirme tedavisi, fiziksel sağlığı iyi olan ve geçirilmiş kanser öyküsü olmayan kadınlara aşağıdaki durumlarda uygulanabilir:

PRP enjeksiyonları ayrıca, embriyonun rahim iç yüzeyine tutunmasını zorlaştıran rahim iç zarında incelik, rahim içinde yapışıklık ve rahim iç zarı kalınlaşma gibi sorunlar yaşayan kadınlarda da rahim içine uygulama şeklinde denenmektedir.

PRP ile Yumurtalık Aktivasyon (Gençleştirme) İşlemi için Zamanlama

​​​​​Düzenli veya düzensiz periyotları olan kadınlarda, işlem için en uygun zaman dilimi adet döneminin hemen bitimi veya yumurtalıklarda folikül gelişiminden hemen önce, siklusun erken dönemidir.

Sorun Cevaplayalım