S.S.S.

Anne adayı 35 yaşından küçükse 1 yıl, 35 yaşından büyük ise 6 ay korunmasız ve düzenli ilişkiye rağmen gebe kalamamış ise mutlaka tüp bebek uzmanına başvurmalıdır. 40 yaş ve üzerinde derhal başvurmanızı öneririz.

Sayı sınırı yoktur.

Yumurtlama tedavisi, yumurta toplama, embryo transferi, artan embryoların dondurulması standart tüp bebek tedavisi işlemleridir.

Gebelik şansı her hastada farklıdır. Hastanın yaşı, evlilik süresi ve gebe kalamama nedenine göre değişir. Merkezimizde her hastanın kendisine ait gebelik şansı değerlendirilip tedavi öncesi bilgilendirilir.

Laboratuvar ortamında yumurta ve sperm hücrelerinin döllenmesi konvansiyonel IVF yada mikroenjeksiyon olmak üzere iki farklı yolla gerçekleşir. Konvansiyonel IVF tekniğinde yumurta hücresi belli bir miktar sperm hücresi biraraya konur ve döllenmenin kendiliğinden oluşması beklenir. ICSI yönteminde ise her bir yumurta hücresi içerisine bir sperm hücresi özel bir mikropipet kullanılarak bırakılır.

Evli, 23-40 yaş aralığında olan hanımlar mevcut evliliklerinden çocuk sahibi değiller ise sosyal sigorta kapsamındaki yardımdan faydalanabilir. Eşlerden birinin en az 5 yıl SGK’lı olmak ve en az 900 gün prim gün sayısına sahip olması gerekir. Bu koşullarda heyet Raporu çıkartılabilir.

Sorun Cevaplayalım